VAROŞLARIN İSLAMCILARI
Kerem Hoca paylaştı.Şehir kültürü medeniyetin meyvesidir. Şehirde yaşayan herkes şehirli değildir. Şehirli olmak medeni olmaktır. Medeni olmanın ölçüsü ilim, kültür ve sanattır, estetiktir, görgüdür.

Ülkücüler köylü de, siyasal islamcılar şehirli mi sanki? Onların da temeli Arap Bedevilerinin şalvar, sarık, mintan kültürüdür. Üstelik bunların cahiliye dönemi Bedevi giysisi olduğunu bilmezler. İslami bilgi seviyeleri de Mızraklı İlmihal seviyesi aşmaz. Sosyoloji, felsefe, tarih ise nanay.

Tiyatro günahtır, sinema şeytan icadıdır, romanda başyapıtları Huzur Sokağı, şiirde Nuri Pakdil, parfümleri hacıyağıdır.

İktidar nimetleri ile tanıştıktan sonra azdılar, bolca hafız yetiştirdiler ama hafızlar haram deveyi hamudu ile yutmayı şıppadak öğrendiler.

En lüks restoranlara giderler ama karpuzu eliyle yerken beyaz peçetenin üstünü siyah çekirdekle doldururlar. Kuran'la “Bakara, makara” dalgasını geçenlere sessiz kalırlar.

Başörtülü kızları vücut hatlarını cömertçe sergileyen, içlerindeki külotun rengini bile gösteren ince tayt giyerler, düğünlerde ise güzel Mezdeke oynarlar.

Mücahitlikten müteahhitliğe geçtikten sonra yaptıkları AVM'lere, toplu konutlara Eros City, Next Level, Kemer Country Rezidans, My Village, Atlantis, Terrace Mix, Larus Lof, Bulvar Loft, Kuzu Effekt, Allora Beytepe, Ede Tower, Mahall, Vantage, Akadia, Nevedium, Sky City, Venüs City, isimlerini koyarlar sonra da "Gavurlaşıyoruz" diye dert yanarlar.

Kısacası Siyasal İslamcılar da köylüdür, lümpendir, varoştur.

Alper Aksoy

Kerem Hoca 2021-06-19 14:38:29 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol