Türkiyenin Mevalileri
Kerem Hoca paylaştı.

Araplar Müslüman olmuş kölelere “mevali” derler. Türkler de Araplardan sonra Müslüman olduğu için “Müslüman köle” olarak görülür ve “mevali” olarak anılırlar. Şu kibre bak hele!..
Arap yarımadası 500 yıl Osmanlı egemenliğinde kaldı. Ondan önce de Kılıçaslan Haçlı Seferlerini on binlerce şehit vererek göğsünde eritti. Alpaslan Bizans ordularını yenerek Anadolu’nun kilidini açtı. Kanuni İslam Bayrağını Viyana kapılarına kadar taşıdı. Araplar için bunların bir önemi yoktur!.. Efendim, geçiniz bunları bir kalem!.. Arap yarımadasında Kılıçaslan, Alpaslan adını taşıyan tek bir Arap yoktur… Hatta şu anlayışı taşırlar: “Müslüman kölelere (mevalilere) biz emrettik, onlar da işini yaptılar”.
Kuran kurslarında, İmam Hatiplerde, TRT’de, tarikatlarda soy bilinci kötülenir, ümmet bilinci aşılanır. Sadece İslamcı kesimde değil milliyetçi kesimde de Arapça sözcüklerin kullanım önceliği vardır, geçiş üstünlüğü vardır. Soy bilincini ayakta tutan din birliği değil, dil birliğidir halbuki...
Dünya tarihinin dinler mücadelesi tarihi değil, milletler mücadelesi tarihi olduğunu Türk İslamcılarına ve milliyetçilerine öğretemedik gitti.
21. yy Bilgi ve İletişim Çağı... "Suudi Arabistan uçakları Yunanistan'a destek için Girit adasına konuşlandı" diye bir haber çıkıyor, TRT'nin, Kuran Kurslarının, İmam Hatiplerin bir yıllık emeğini bir saniyede buharlaştırıyor...
Alper Aksoy

Kerem Hoca 2021-04-22 21:10:44 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol