MALAZGİRT VE GERÇEKLER
Kerem Hoca paylaştı.Malazgirt Savaşı, İslamcıların yazdığı gibi Hilal ile Haç'ın vuruşması değildir.

Çünkü; Müslüman Araplar savaşa katılmamıştır, dahası "Alparslan yenilsin" beklentisi içindeydiler.

Malazgirt Savaşı kahraman Türklerle Bizans'ın savaşıdır. Zaferi getiren de Hristiyan Türklerin yani Kıpçaklar, Uzlar, Peçenekler ve Kumanlar'ın dindaşlık değil soydaşlık şuuru ile saf değiştirmesi olmuştur.

Yani zafer kazanan ordunun yarısının boynunda Haç vardı.

Bir toplumu millet, ulus yapmanında en başak aktörü de dil dir. Din değildir.

Malazgirt Zaferi hakkındaki bu tarihi gerçek ders kitaplarımızda nedense hep sansürlendi.???

Kürtlere sorarsan Malazgirt savaşına biz onbin atlı ile katıldık ve savaş bizim sayemizde kazanıldı derler. Oysa o dönem anadoluda kürt yok ki. Kendileri demiyormu biz anadolu'ya hint avrupalı olarak basra körfezi üzerinden geldik.

Peki ne zaman gelmiş kürtler.? Şah ile Sultanın savaşında. Yani dönem 1500.lü yılların başı. Malazgirt ise 1071. Yani kürtler anadoluda olmalarını Yavuz'a borçlular. Bu dönemde Malazgirt savaşından 400.yıl sonra yaşanmış.

OLAYIN ÖZÜ İSE ŞUDUR ;

Baştaki komutan
Alpaslan ne müslüman, ne hristiyan, nede musevi. Alpaslan net bir Türk ve Tengrici .
Alpaslan birinci saldırısında başarısız oluyor. Geri çekiliyor. Ağrı ve Eleyaz dağları arasında kalan Iğdır ovasına kamp kurup ordusunu büyütmenin peşinde. Ve 10.yıl tekrar asker topluyor.

İkinci saldırıda Alpaslan ordusunda durum şöyle.

*İran üzerinden katılan Türkler müslüman (şii ağırlıklı.)

* Kafkaslar ve Azerbaycan üzerinden katılan Türkler- Tengrici- Musevi- ve Alban hristiyanı. Kafkas bölgesinde bu kültürlerin alt yapısı bu günde var. Mahaçkaladan-Karabağa kadar bu coğrafyanın tamamını gez. Bu kültürler hala yaşıyor. Yani cami, kilise ve havra yanyana. Her Türk kendi inancını yaşıyor.
Bundan daha güzel ne olabilir. Herkesin dini kendine.

* Anadoluda yaşayan Peçenek-Uz Türkleri zaten hristiyan Türkler. Yani Atillanın hun devletinden kalan hristiyan Türkler. Boy olarakta kıpçak ve kumanlar. Oğuz boyundan değiller. Savaş öncesi bu bağlantıyı kurup. Peçenek kuman/kıpçakları Alpaslanın safına çekenlerde. Kafkaslardaki Tengrici ve Alban hristiyan Türkleri.

Yani Alpaslan Malazgirte gelmeden muazzam bir Türk blok oluşturuyor. Ve kazanacağından emin bir şekilde ana karargahı ığdır dan hareket edip, Malazgirtte diyojeni karşılıyor. 30.bin kıpçak-kuman Türkü Alpaslanın Oğuz Türklerine bilinçli destek veriyor ve savaşı Türk bloku kazanıyor.

Demekki neymiş semavi dinlerden uzak bir savaşmış. Bu kıpçak-kuman-oğuz boylarının dayanışmasıdır. Dinlerden uzak bir dil birliğidir. O dilde Dede Korkutun, Umay ve Ülgen anaların, Oğuz Ataların dilidir.

Yani Tengrinin dilidir.
Türkün birliğidir. Bu doğru bileşenler ile Malazgirt kazanılmıştır

GÖKTÜRK

Kerem Hoca 2022-09-15 21:10:38 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol