ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK ÇÖPÜ MÜ OLACAK?
Kerem Hoca paylaştı.Japonlar, elektrikli araçlardan daha çok hibrit üzerinde duruyor. Ve bu alanda da çok başarılı.

Bunun nedenini anlamaya çalışıyordum. Bu yazıyı gördükten sonra cevabımı aldım! Bulduğum yazıyı aynen paylaşıyorum..

Ben bir makine mühendisiyim.. Bunu kimseye anlatamıyorum. Ulan alacağın araba 3 sene sonra tamamen çöp... Cep telefonundan pay biçin. Bir cep telefonunun ömrü kaç yılsa bu arabaların pilinin ömrü de o kadar. Bugün full şarjla 500km gidiyorsan . 2 yıl sonra bu mesafenin yarısını bile gidemeyeceksin. Daha sonra da pil bitecek. Yeni pil kaç para olacak peki..?? Sonra emisyon hikayesi filan var.. Ulan pilin artığı ne oluyor.. Ortalıkta sırf pil artığı için çöpler var.. Ne için.. Hiç sorguladınız mı. Bu kadar arabanın pili ne olacak. ...
(Mehmet Dal)...
...................................
Bu elektrikli arabalar - Dünyanın gördüğü en büyük dolandırıcılık mı? Bunu düşünen var mı? "Bütün arabalar elektrikli olsaydı…Kar fırtınasının soğuğunda üç saat trafikte sıkışsalardı, bataryalar tamamen biterdi çünkü elektrikli arabaların temelde ısıtması yoktur. Ve bütün gece sokakta mahsur kalmak, pil yok, ısıtıcı yok, cam silecek yok, radyo yok, gps yok, batarya dolu, hoş olmasa gerek. 911'i arayıp kadınları ve çocukları koruyabilirsiniz ama size yardıma gelmezler.
Çocukları koruyabilirsiniz ama size yardıma gelmezler çünkü tüm sokaklar kapalı ve tüm polis arabaları muhtemelen elektrikli. ve yollar binlerce boş araba tarafından kapandığında kimse hareket edemez. Piller yerinde nasıl şarj edilebilir? Yaz tatillerinde kilometre blokları ile aynı sorun. Elektrikli arabada klimayı açık tutmak için sıra olmaz. Pilin bir anda biter. Elbette hiçbir siyasetçi ve gazeteci konuşmaz ama olacağı bu. Metni özgürce çevirdim, ( Handan Somak)
Marian Alaksin tarafından(Çek Cumhuriyeti)

Kerem Hoca 2024-01-19 08:09:19 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol