Acil Durum İçin Hazır Olmak
Gazi Candan paylaştı.


Acil duruma karşı sağlam bir plan geliştir. Ev veya işten tahliye yolları bul ve toplanma alanları kur. Herkesin planı anladığından emin ol.

Acil durum telefon numaralarını kullanışlı tut. Ev sahipleri kiracılar ve işyeri sahipleri şehir dışından arkadaş meslektaş aile üyesine kısa süreli yer değiştirme, kurtarma, yardım için eklenen kaynaklar hakkında sormalısın.

Sigorta kapsamını güncel tut. Felakete hazırlıklı olmak yeterli sigorta kapsamı ile başlar, en azından iş yeri veya evinizi yeniden inşa için yeterlidir. Ev sahipleri ve iş yeri sahipleri poliçelerinin neyi kapsayıp kapsamadığını gözden geçirmeli.

Önemli belgeleri kopyala. Önemli bilgi ve belgeleri yedekleme için bilgisayar sabit belleğine kaydedilmesi, belleğin yerleşim dışı uzakta yanmaz kiralık kasada olması iyi bir fikirdir. Önemli belgelerin kopya ve yedekleri tahliye zorunluluğunda yanına almaya hazır olmalıdır.

Afet yaşam seti yap. Set içinde fener, taşınabilir radyo, fazladan piller, ilk yardın gereçleri, kolay bozulmayan yiyecekler, şişelenmiş su, basit alet seti, plastik muşamba ve çöp torbaları, nakit ve malların yangın, fırtına veya sel sonrası hasarını resimlemek için bir dijital kamera.

Gazi Candan 2021-01-08 00:01:54 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol
  • Yazarın Diğer Paylaşımları
  • Gazi Candan paylaşımlarını görmek için tıklayınız.