24KasımÖğretmenlerGünü
Eski Kafa paylaştı.

 

 - Ben Neşe öğretmen, 25 günlük öğretmendim. Çocukluktan beri hayalini kurduğum mesleği yaparken babam ile birlikte canilerce “Önderliğimiz, hiçbir TC öğretmeninin K×××××××’a ayak basmaması konusunda sizleri uyarmadı mı?” sözünün ardından şehit edildim.

- Ben Şenol öğretmen, henüz 22 yaşındaydım. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri düzenlediğim gerekçesiyle telle boğularak şehit edildim. İlk şehit edilen öğretmendim, ne yazık ki son da olmadım. 

- Ben Necmettin öğretmen, 23 yaşındaydım. Teröristlerce aracımın önü kesildi, kaçırıldım. 1 ay sonra canilerce şehit edildim. İnsan hakları ve demokrasiden bahseden kesim katledilmeme tepkisiz kaldı.

 - Ben Fırat, 24 yaşındaydım. Tarih öğrencisiydim, tek isteğim mezun olunca öğrencilerime tarih anlatabilmekti. Üniversitemi işgal etmiş teröristlere karşı dimdik durduğum için bıçaklanarak şehit edildim.

 - Ben Aybüke öğretmen, 22 yaşındaydım, 8 ay önce atamam yapılmıştı. “Ben öğretmen oldum” diyerek sevincimi herkese duyurmuştum. Teröristlerce rehin alındık, sakindim; “Sakin olun” dedim, herkesi sakinleştirmeye çalışırken şehit edildim.

Eski Kafa 2019-11-24 11:16:39 anında paylaştı.

Yorumlar İçin Giriş Yap & Üye Ol