Bir gün Mustafa evinde dinlenir iken yanına Emir han gelir ve şöyle der;

-Türkler aya insanlı uçuş yapacakmış acaba biz de mi uzay gemisine binsek?

-He he he nasıl olacak bu?

-Tabi ki de gizlice...                                         

2 gün sonra...
Ekip bağırarak;
-Hazır mıyız?
Diye bağırırlar, sonra tekrar
-Hazır mıyız?
En sonunda
-evetttttttt! Diye bağırırlar
İki günlük çalışmanın ardından ekip biraz saçma gelsede o uzay gemisine girmek için plan yapıyorlardı. Akşama doğru planları bitmiş orada ihtiyaçları olacak şeyleri çantalarına koyuyorlardı. Ama bir sorun vardı oradaki güvenliği nasıl geçeceklerdi? Ali Hamza "orada düşünürüz" deyip önemsemedi. Neyse ekip en sonunda uzay gemisinin uçurulcağı yere gelmişlerdi. Peki güvenlikleri nasıl geçeceklerdi. Ali Hamza birden çantasından çıkardığı megafon ile bağırdı şöyle diyordu:
-Zattırı zutturu zırt zırt dönercisinde %100 indirim var kaçırmayın bu indirim sadece uzay mekiğini koruyan güvenlikler içindir!
Bunu duyan güvenlikler koşarak ismini kafamızdan uydurduğumuz dönerciye ve aslında olmayan dönerci dükkanını aramaya başlamışlardı. En sonunda uzay gemisinin bulunduğu alandan uzaklaştılar ekipte uzay gemisinin yanına yaklaştılar, nereden gireceklerini düşünüyorlardı. Birden Muhammet Mustafa Güven camın açık olduğunu fark etti ve

-Camı da açık bırakmışlar dedi.
Emir han ise
-Belki uzay gemisi havalansın diye acık bırakmışlardır.
Öyle böyle uzay gemisinin içinde ses geçirmeyen gizli bir bölme bulup saklandılar. Sabaha kadar uyudular sabah Mustafa Ezberci onları uyandırdı biraz vakit geçti ve uzay mekiğinin uçurulacağı yerde bir sürü insan toplandı. Ve uzay gemisi büyük bir gürültü ile uçtu bir ara
Bir ses duydular:,

               Möööööööööö

Bu bir inek sesiydi ama uzay mekiğinde ineğin ne işi vardı? Emir han hemen bir teori üretti torisi şuydu:
-Belki inek Saman yolunu yemeye gelmiştir.
Onlar teorilerini birbirlerine anlatırken camdan ineğin uzay kıyafeti giymiş ve sırtında küçük bir roket ile Saman yolunu yemeye gidiyordu ama Saman yolu yerse Saman yolu galaksisi yok olur dolayısıyla dünya da yok olurdu. Hemen harakete geçtiler uzay giysilerini giyip ineğin peşine takıldılar. İnek Saman yolunun sınırına geldi ve taze samanları gördü tam bir ısırık alacak iken Ali Hamza nın yemekte olduğu dürmleri gördü ve ona doğru koştu uun süren koşuştuma sonrası Ali Hamza dürümlerini ineğe verdi ve inek dürümleri iştahla yedi. Bu olayları Türk astronotlar uzay gemisinden ağızları açık bir şekilde izliyorlardı. En sonunda inek ile beraber uzay gemisine bindik v e aya indik orada bizi güler yüzlü aylılar karşıladı ve bizi misafir edip kendi yemeklerinden ikram ettiler dönüşte ise inekten kurtulmak için ineği aylılara hediye edip türkiye'ye döndük. Bizi üstün başarılarımızdan ötürü ödüllendirip uzay gemisini de bize hediye ettiler. Ama Ali Hamza'nın kandırdığı güvenliklerden de bir posta dayak yedik.

                                            2 yıl sonra

Aradan uzun zaman geçmiş ve 2 yıl sonra bize hadiye edilen uzay gemisi ile bu sefer marsa gitmek için hazırlıklar başlamıştı en sonunda bütün çalışmalar bitti tam uzay gemisine binecekken uzay gemisinin camından bize o gıcık ineğin baktığını gördük ve kendisi uzay gemisini çalıştırdı ve saman yolunu yemek üzere uzaya gitti. Biz arkasından ağzımız açık bir şekilde bakıyorduk.