Günlerden bir gün Kral Samandıra' nın sarayında bir festival verildi. Ve o festivalde uzun atlama ve geleneksel oyunlar oynanıyordu ancak bir adam çok iddialıydı. O adam 7 denizin hakimi Pantakon idi.

Pantakon ben denizcilik ile ilgili her şeyi yaparım dedi. Ve bunu duyan kral şöyle dedi

-Seninle bir iddiaya girelim kazanırsan sana kızım Perin ' i vericeyim ve seni 1 aylık vezir yapacağım ancak kaybedersen zindana atılacaksın kabul mü ?

Ve Pantakon şöyle dedi:

-Tamam kabul hadi başlayalım !!!

Ve ilk aşama ipte yüremek idi Pantakon ' un içinde kızı kaybetme duygusu var idi. Pantakon iyi giderken kızı gördü ve dikkati dağıldı ve gümm  diye yere düştü hiç tedavi edilmeden direk zindana atıldı. Aylardır zindanda kalan Pantakon çok zekice planlar kurmuştu ve aralarından birini bu gece yapacaktı. Yemek zamanında yemek haneye gittiğinde görevliyi bayıltıp kıyafetlerini giydi. Pantakon çok heyecanlanmıştı çünkü ilk kez birini bayıltmıştı ama daha önce çok adam öldürmüştü. Her neyse Pantakon hemen çıkış kapısına doğru koştu ama bir anda karşısına 5 tane asker çıktı ikisini bayılttı fakat diğer üç asker onu yakaladı. Hemen Kral Samandıra 'nın huzuruna çekildi. Kral Samandıra onun bu dövüş hareketlerine hayran kaldı. Ve onu hemen kendi sarayının  Başkomutanı yaptı. Ve ilk işi onu kızı Perin ile evlendirmek istedi ama kızı buna karşı çıktı. Kral Samandıra ne olursa olsun ben seni Pantakon ile evlendireceğim dedi fakat Pantakon hemen atladı ve şöyle dedi :

-Elbet kızınız beni istemiyorsa beni zindana atabilirsiniz. Dedi ve Kral Samandıra şöyle dedi :

 

-Eğer kızımla evlenmeyeceksen gerek zindana atılmak senin kelleni uçururum.

 

Ve hemen Pantakon cebinden bir hançer çıkarıp kendini öldürdü

 

 

                                                             THE END

 

                                                          (SON)