Ali bir gün ormanda iken büyük bir ses duydu .Sesin olduğu yere gitti. Şantiye vardı.Onların yanına gitti.İzinlerinin olup olmadığını sordu. Şantiye  olmadığını söylediler. Para teklifi sundular ama  Ali kabul etmedi. Buna sinirlenen patron onu kuyuya atmalarını söyledi.Ali şaşırdı ve bağırmaya başladı ama nafileydi. İşçiler çoktan onun azını bağlamışlardı bile.Ali'yi kuyuya attılar. 5 saat sonra yerliler su almak için kuyuya gittiklerinde Ali'yi gördüler.Hemen onu kurtardılar ve onu kendi kabilelerinde  ağırladılar.   

 Artık sabah olmuştu. Ali'nin babası Ahmet ve annesi Fatma  çok meraklanmışlardı. Aramaya başladılar . Hemen Ali'nin arkadaşlarına haber verdiler.Ama bir sonuç bulamadılar. İyice meraklandılar. Bu arada Ali yerlilerde çok iyi ağırlanıyordu. Hemen Ali şantiyedekileri durdurmak için hazırlanıyordu. Yerlilerden yardım aldı . Ve bir plan yaptılar. Bu plan şuydu. Ali dikkat dağıtırken yerliler de makileri bozacaktılar . Planı yağrın uygulamaya karar verdiler ama şirket yerlilerin yaşadığı yeri bulup yok etmeye başladılar. Ali hemen evine dönmesi gerektiğini düşündü. Hemen koşmaya başladı. On beş dakika sonra eve ulaştı. Ailesini evde göremeyen Ali iyice  telaşlandı. Sakin olmaya çalıştı. Ama nafileydi . Hemen ailesini aradı ama bulamadı . Çünkü onlar karakoldaydılar . Ali hemen karakola gitti . Ailesini orada görünce sevindi .Hemen onlara sarıldı. Sonra olan biteni anlattı. Polisler hemen harekete geçtiler. Şirket orayı çoktan yağmalamışlardı . Ali gezerken  bir logo buldu . Bu logo şirketin logosuydu.  Logoyu polislere gösterdi. Polis logonun ünlü bir şirketin olduğunu söylediler.

 Hemen şirkete dava açıldı . Ali'yi  cumhur başkanı onu tebrik etti. Ona on bin TL verdi. Şirket kapatıldı ve bütün paraları devlete verildi . O para Ali'nin eğitimi için kullanıldı . On yıl sonra şirketin sahibinin oğlu  bir kişi tutup Ali'yi  kaçırıp bir depoya götürüp bağladılar . Fatma çok meraklandı ve Ahmet'le paylaştı . Ahmet ile Fatma karakola gitti . Hemen Ali'nin telefonundan yerini tespit ettiler. Yola koyuldular ama benzin yoktu . Benzini doldurmak 5 dakika sürdü. Yolculuk 30.00dk sürdü.Ali işkence görüyordu . Polisler çatışmaya girdi . Çatışma bittiğinde 2 kişi yaralı 1kişi şehitti .Ali  bu sefer anne babasına sarılamadı çünkü uyuyordu . Komadaydı ama iyileşebilirdi . Hemen hastaneye kaldırıldı . 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra gözleri açılmaya başladı . Annesi ile babası çok sevindi .   

Doktorlar  tedavi süresinin  uzun olduğunu söyledi. Ahmet ne kadar olduğunu sordu . 2 ile 4 yıl olduğunu söyledi . Bu sırada katil sorgudayken şirketin sahibinin oğlunun bunu ona söylediğini  söyledi . Ali çok üzülmüştü çünkü . Çok para gerekiyordu . Bu parayı nerden bulacağını düşünürken vali içeriye girmişti . Ali bu düşüncelerini sesli söylüyordu . Vali bunu dert etmemesini söylüyordu çünkü çoktan o para ödenmişti .Ali çok şaşırdı ve nedenini sordu.  Vali Alinin çok yardım ettiği için ödendiğini söyledi . Suçlunun şirketin sahibini oğlu olduğunu söyledi . Ali onun yakalanıp yakalanmadığını  sordu. Vali  onun Almanya'ya kaçtığını  söyledi. Ali buna çok üzüldü .                                                                                               

Ali'nin tedavi süreci dolmuştu ama Ali hayla çok kötü durumdaydı yanlış tedavi uygulanmıştı.Tedaviyi yapan doktor  şirketin sahibinin  oğlunun  doktoruymuş çünkü . Yanlış ilaç verilmişti. Hemen doğru tedaviye başlandı. Bu süreç 5 yıla uzadı . Ama daha üst ilaçlar  verilirse 2 yıla indirilebilirdi ama para yetersizdi .Kampanya başlattılar . 1 ayda 200.000 TL para toplandı . Ama 500.000 TL gerekiyordu. Kampanya tıkanıyordu. Eğer 5 ay içinde toplanması gerekiyordu. Yoksa tedavi süresi uzardı.                                                                     

Hemen televizyonlara radyo programlarına haber verildi. Yaklaşık 400.000 TL  birikti. 5ay dolmak üzereyken birden 100.000 TL yollandı . Tedaviye hemen başlandı . 1,5 yıl sonra iyileşeceğini duyan Ali çok sevindi . 1,5 yıl sonra iyileşti . Okula devam etmesi gerekiyordu. Ama derslerden çok gerideydi. Yaklaşık 5sınıf geride başlayacaktı.  Okulun en büyüğüydü . Bu yüzdende sınıfta kaldığı diye lakabı çıkmıştı .Ali buna çok üzülüyordu . Ali kendisiyle alay eden çocuklarla kavga ediyordu. Hep disipline gidiyordu ama yaşadıkları yüzünden küçük cezalarla gönderiliyordu.                                                                                                               

Anne babası da çok üzülüyordu . Komşuları onları sakinleştirmeye çalışıyorlardı . Ali mezun olduğunda bir kız gördü. Ve ona aşık oldu .Onunla tanışmak istedi. Kızın ismi Ayşe imiş. Ali'nin mevzun olmasına 1 yıl kalmıştı Ayşe'nin de 1 yılı kalmıştı . Ali'nin  notları düşüyordu . Ayşe'nin notları çok iyiydi. Ali Ayşe'nin ona özel ders veresini istemişti .Ayşe kabul etti . 2 ay sonra Ali'nin notları düzeliyordu.                                                                                

Ali ve Ayşe mezun oldular . Ali makine mühendisi Ayşe ise öğretmen olmuştu .Ali Ayşe'ye duygularını açmaya karar verdi . Bir yerde buluşma teklifi etti .Ona düşüncelerini anlattı. Ali Ayşe'nin babası ile görüşmek istedi. Ayşe bunu kabul etti. Cuma gününün uygun olacağını düşünüyorlardı. Cuma günü geldi çattı. Ayşe'nin babası şirketin sahibinin oğluydu.     

Ali'yi  görünce çok şaşırdı ve hemen kaçmaya başladı .Ali de arkasından koşmaya başladı. Ali 15 dakika içerisinde onu yakaladı. Ve polisi aradı. Tam telefonu kapatırken kaçtı. Ali çok yorulduğu için arkasından koşamadı. Ardından Ayşe  geldi. Aliye neden babasını kovaladığını sordu . Ali başından geçenleri anlatınca Ayşe ağlamaya başladı .                              

Durumun böyle oluğunu anne ve babasına anlatan Ali ne yapacağını  sordu . Anne ve babası evlenmelerini uygun gördüler.Ali ve Ayşe bu karara çok sevindi.Ali öbürsü gün yüzük almaya gideceğini söyledi. Ali işteki arkadaşlarına durumu anlattı ve izin istedi . İzin vermediler Ali'nin çok üzüldüğünü gören patron bunun şaka olduğunu söyledi Ali bunu duyunca sevindi . Hemen dışarı çıktı. Çarşıdan tanıdığı bir arkadaşından 1200 TL'ye tek taş yüzük aldı . Hemen Ayşe'ye koştu. Ona güzel bir organizasyon yaparak evlenme teklif etti. düğün tarihi aldılar. O güne kadar alış veriş yaptılar.                                                                 

Düğün günü geldi çattı .  Ayşe'nin babası düğünü bastı . Polisi  de yanında getirmişti. Ali'nin kötü bir şey yapmasından korkan Ayşe Ali'ye yalvardı yakındı ama Ali Ayşe'nin babasına saldırmaya kalktı ki polisler onu durdurdu. Ali'yi karakola götürdüler. Ali çaresiz kalmıştı.                                                                                                                                            

Karakoldan  başka bir yere götürüldüğüne şaşıran Ali neden bu yoldan gittiklerini sordu.Polis yol çalışması olduğunu söyledi. Ali bunun yalan olduğunu biliyordu çünkü düğüne giderken o yolu kullanmıştı. Ali polisin sahte olabileceğini düşünüyordu ve sorular sormaya başladı . Çelişkili cevaplar veren polis Ali'yi susturmaya çalıştı.Ali polisi yakaladı ve sağa çektirdi . Polisi bayıltıp düğüne döndü ve Ayşe ile evlendi . 3 tane çocukları oldu . 1'i kız 2'si erkekti. Erkeklerin adları Agah ve Seyit idi . Kızın ismi ise Rukiye idi . Hepsi bir arada mutlu mesut yaşadılar.           

SON      YAZARLAR:Seyyid AYDIN VE M. AGAH KOŞUCUOĞLU:):):):):):):):):):)