Dünya sırlarla dolu , bazı sırlar çözülsede insanlığa açıklanmıyor.

Tuhaf ve düşündürücü olaylardan birisi de , Peru nun Ica şehrinin bir köyünde bulunan taşlar. Köylü bu taşlardan birini , çok sevdikleri Doktor Cabrera ya hediye ettiğinde ortaya çıktı. Dr. Carrera taşı ilginç buldu . Üzeindeki kabartmalar tuhaftı. Köylüye taşı nereden aldığını sordu. Köylü onu bir mağaraya götürdü. Dr. Carrera mağaradan tam , irili ufaklı 15000 taş topladı. Hepsinin üstüne kabartmalar yapılmıştı. Kalp ameliyatı , sezeryan , organ nakli , akapunktur, o zamanlar bilinmeyen tıbbi cihazlar ve haritalar gibi ilginç resimler vardı. Taşların en az 12-15 bin yıllık olduğu tahmin ediliyor.

Peru hükümeti köylüyü tarihi eser kaçakçılığı ile suçlayınca , okuma yazma bilmeyen , köyünden hiç çıkmayan köylü , taşları satmak için ben yaptım dedi.

Oysa o taşlarda 13 milyon yıllık fosil resimleri ve hatta dünyanın kıtalara ayrılmadan önceki halinin haritası bile vardı. Haritada efsane olduğu düşünülen atlantis ve mu bile belirtilmişti.

Dr. Carrera ömrünü bu taşları araştırmaya verdi. Bir müze kurdu ve taşları 40 yıl boyunca inceledi. Testler yaptırdı ve üzerlerindeki okstlenmenin doğal olduğunu ve binlerce yıllık olduğunu kanıtladı.