Anlatsam Film Olur nedir?

Anlatsam Film Olur, 350 karakter ile bir film fikri anlatarak 100 liralık, 50 liralık ya da 25 liralık bir hediye kazanabileceğiniz bir platform. Aylık olarak düzenlenen yarışmalarda belirlenen temaya uygun fikirler yollayarak hem ödül sahibi olabilir, hem de fikriniz ilk üçe girdiği takdirde sitenin vitrininde yerinizi alabilirsiniz. Platformun amacı ve beklentisi işte bu yüzden çok net: “Bize film fikirleri yollayın, hem siz kazanın, hem de biz yolladığınız fikirlerden kısa film senaryoları üretelim.”

Henüz yeni bir platform olsa da, bu arzu ve istekle çok iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz bu platformun, tabii sizlerin de yardımıyla.

Platform nasıl ortaya çıktı?

Ülkemizde bir şey üretmek, ürettiğiniz şeye alıcı bulmak ve dahası bu ürettiğiniz şeyle hayatınızı kazanmak neredeyse imkansız. Ne yazık ki; fikre, üretene ya da bir şeyler yapmak isteyen insanlara yeterince önem verilmiyor, bu insanlar yeterince desteklenmiyor. Yarışmalar ve fonlar oldukça az. Bu yüzden de bir sürü insan yazmaktan soğuyor, yazmak istemiyor, aradığı desteği bulamadığı için kaybolup gidiyor.

Anlatsam Film Olur, bu tür çıkmazlar üzerine düşünülerek hazırlanmış bir platformdur. Platformun amacı, fikir üretenlere az da olsa destek vermek, üreten kişilerle bir topluluk oluşturup birlikte üretmektir. Verilen destekler az olsa da, biz bu desteklerin tamamıyla bir motivasyon vesilesi olduğunu düşünüyoruz.
Film fikri göndermek için ne yapmalıyım?

Platformun en büyük avantajı burada. Email adresiniz ve isminiz dışında hiçbir kişisel bilgi vermeden, hiçbir belge doldurmadan, çok hızlı ve basit bir yolla fikirlerinizi yollayabilirsiniz. Her ay sonunda kazanan insanlarla iletişime geçilerek onlara kazandıkları hediyeler verilecektir.

Bunun dışında, yarışmayla alakalı tek kural fikrinizi 350 karakter içinde anlatmak. Bir kişi birden fazla fikir gönderebilir, isteyen her ay başvurabilir, kazandığınız takdirde bile gelecek ay başvurada bulunabilirsiniz. Bizim tek isteğimiz ve beklentimiz, siz değerli okuyucuların ve yazarların yanında olmak, bu zahmetli varolma mücadelesinde.

Her şey iyi güzel de, neden fikir yollamalıyım?

Ülkemizde telif haklarıyla ilgili davalar sürüp giderken bu soruyu düşünmeniz gayet doğal. Fakat, şunu unutmamak gerekir ki biz sizden çığır açacak bir uzun metraj fikrini bize yollamanızı beklemiyoruz. Tam aksine, hiçbir zaman oturup senaryoya dökmeyeceğiniz fikirleri bize atmanızı istiyoruz. Çünkü sitede de belirttiğimiz gibi istediğimiz harika fikirleri ziyan etmek ya da çalmak değil, karşılıklı etkileşimle üretmek ve bu üretime destek olanlara kendimizce destek olmak.

Bu site sadece bir yarışma sitesi mi?

Aslında bu amaçla ortaya çıksa da, Anlatsam Film Olur’un bir diğer planı da zamanla insanların senaryo yazmasına destek olan, onları istedikleri yönde motive ederek senaryo yazımını arttıran bir yer olmak. Tabii ki bu da siz değerli okuyucuların/yazarların yardımıyla olabilecek bir şey.

Sözün özü, Anlatsam Film Olur senaryoya dönüştürülecek fikirlerinizi bekliyor. Her ay bize uğramayı, o ayın temasını öğrenip bize fikirler atmayı ihmal etmeyin.

Daha fazla bilgi için:

https://anlatsamfilmolur.com/